Kadra

Ludzie, którzy pomogą Ci rozwinąć szermiercze umiejętności!

Karol Zakrzewski

Instruktor miecza długiego w wolnych chwilach lubiący powalczyć szablą.

Dawid Bugryn

Instruktor Miecza Długiego oraz Łucznictwa Tradycyjnego.
Trenuje zarówno Szermierkę Historyczną jak i Łucznictwo od ponad 12 lat. Medalista zawodów Szermierczych oraz Łuczniczych. Trener i Zawodnik Łucznictwa Sportowego Bloczkowego. Ze sztukami walki związany od dziecka. Praktykował między innymi: Kyudo (2 Dan, dwukrotny tytuł Mistrza Polski), Shorinji Kempo (2 Dan, IV miejsce na Mistrzostwach Europy), Katori Shintō-ryū i Aikido.

Łukasz Kaczmarek

Instruktor miecza długiego

Przygodę z DESW rozpoczął w 2013 roku we wrocławskim oddziale ARMY-PL pod okiem Anity Weber i Piotra Kamińskiego.
Po kilkuletniej przerwie w 2020 zawitał do KSF, a od 2023 roku prowadzi zajęcia miecza.

Maciej Kaczmarski

Trenuje DESW od 2020 roku, w Krakowskiej Szkole Fechtunku treningi zaczął od września 2021 roku. Certyfikowany i aktywny sędzia zawodów DESW w Polsce.
W naszej Szkole prowadzi zajęcia z miecza długiego. W swoich treningach duży nacisk kładzie na podstawowe umiejętności szermiercze.

Jacek Lichwa

Instruktor miecza długiego, chociaż czasem macza palce w szabli.
Związany ze sportami walki od dzieciństwa. Przygodę z szermierką zaczął w roku 2013, z DESW związany od roku 2018. Certyfikowany sędzia Stowarzyszenia FEDER.
W zimie realizuje się także jako instruktor narciarstwa alpejskiego.

Ignacy Nowicki

Instruktor korda i miecza długiego, wielki pasjonat sztuk walki. Próbował już aikido, sportowej szpady, judo, capoeiry, łucznictwa i rzucania toporami, ale to w DESW został na dłużej.
Regularnie odgraża się że przerzuci się na kendo, ale póki co poświęca się broni stalowej: szpadzie, rapierowi z lewakiem, szabli, puklerzowi, kordowi i mieczowi długiemu.
Z uporem maniaka tropi podobieństwa i różnice między szermierką dawną a współczesną.

Maciej Hammer

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych badaczy Dawnych Europejskich Sztuk Walki w Polsce. Tłumacz najstarszego podręcznika szermierczego dotyczącego walki mieczem długim – Nürnberger Handschrift 3227a. Certyfikowany instruktor szermierki sportowej, tytuł uzyskał pod trenerami Włodzimierzem Więcławkiem oraz Tomaszem Ciepłym. Maciek jest też entuzjastą turystyki kwalifikowanej i przewodnikiem górskim. W klubie prowadzi zajęcia miecza długiego, korda oraz przygotowania kondycyjnego.

Marta Guzdek

Instruktor przygotowania fizycznego i mobility.

Ponad 5 letnie doświadczenie w treningu Crossfit. Poza crossfitem szczególnie zainteresowanie kładzie na trójbój siłowy, klasyczny i treningiem Kettlebell metodą Hardstyle.
3 miejsce na Mistrzostwach Polski Kettlebell Hardstyle
2 miejsce na Debiutach w Trójboju Siłowym Klasycznym
3 miejsce na Medieval Games w Rynie Tytuł Top Team Polska 5*
Szkolenia: Crossfit LVL 1 Trainer Szkolenia i warsztaty z trójboju siłowego oraz treningu kettlebell metodą HardStyle.
Doświadczenie w prowadzeniu zajęć i treningów personalnych.

"Uważam, że w treningu nie zawsze więcej znaczy lepiej, ale nie zaszkodzi co jakiś czas wyjść ze swojej strefy komfortu."

Krzysztof Baran

Instruktor miecza i tarczy oraz przygotowania fizycznego

Wieloletni rekonstruktor. Doświadczony członek drużyny bohurtowej Sierotki.
Jeden z założycieli legendarnej grupy Dzikoluje.

Stasiek Kolasiński

Instruktor przygotowania fizycznego

Franciszek Wyrobek

Instruktor szabli.
Trenuje szermierkę historyczną szablą pojedynkową i bojową od 2013 roku, zawodnik turniejowy i medalista.
Charakteryzuje się holistycznym spojrzeniem na szermierkę, opartym na metodologii sportowej a doświadczenie wyniesione z licznych sparringów i turniejów przekuwa w praktyczne i intensywne podejście na treningach.

Jerzy Miklaszewski

Główny trener grupy Silkfencing Team. Czołowy badacz i praktyk polskiej szabli rozpoznawany zarówno w Polsce jak i na świecie, prowadził warsztaty i walczył już w 17 krajach! Jest tez jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce, medalistą licznych turniejów międzynarodowych. Jego główną osią zainteresowania jest biomechanika ruchu. Oprócz szermierki historycznej Jerzy trenował wing chun oraz kenjutsu jako uczeń soke Toshimichi Takeuchi. Certyfikowany instruktor samoobrony.

Wojciech Konieczny

Instruktor szabli od ponad dziesięciu lat trenuje DESW oraz sztuki walki.
W zainteresowaniach oprócz szabli wymienia fascynację szermierką sportową w która ciągle pozwala mu się rozwijać. 

Piotr Wereszczyński

Instruktor rapiera ze sztyletem. Z szermierką związany jest, w mniejszym lub większym stopniu, od 2009 roku. Podczas treningów bazuje zarówno na metodyce i dorobku szermierki sportowej, jak i traktatach.
Podstawą jest jednak założenie, że "jeśli czegoś nie ma w traktacie, ale człowiek współczesny jest w stanie to zrobić, to ten siedemnastowieczny też dałby radę".
Od 2022 uczy w KSF szlachetnej sztuki władania rapierem, choć w szermierczym serduszku na pierwszym miejscu zawsze pozostanie szpada, a i dla szabli znajdzie się przestrzeń.

W czasie wolnym od szermierki pracuje w gamedevie, wspina się na ściance, próbuje nowych potraw i planuje (hehe) wypady w nietypowe miejsca.

Janusz Giercuszkiewicz

Związany z rekonstukcją historyczną od ponad dziesięciu lat. Reprezentant Polski w kategoriach walk grupowych nieprzerwanie od 2014 i od kilku lat kapitan najlepszej na świecie drużyny bohurtowej "Sierotki".

Nikola Stjelja

Instruktor sztyletu tradycji włoskiej 

Since 2007, Nikola Stjelja has honed his martial arts skills, starting with Jeet Kune Do and Escrima, and later Krav Maga in 2013, influenced by real-life violence encounters.
In 2015, he added Historical European Martial Arts (HEMA) to his skillset. Nikola began teaching Fiore's Dagger at ARMA-PL and KSF in 2016, enriching his teaching with his diverse experiences.
His training, both in historical and reality-based self-defense, culminated in a unique martial arts approach.
Specializing in various combat forms, Nikola's journey reflects his deep commitment to martial arts learning and teaching.

Jakub Zabierowski

Pomysłodawca Krakowskiej Szkoły Fechtunku. Największy śmieszek w klubie (największy troll pod klubowym mostem). Główny instruktor Krakowskiej sekcji ARMA-PL. Uzyskał tytuł Instruktora szermierki sportowej pod trenerami Włodzimierzem Więcławkiem oraz Tomaszem Ciepłym. W KSF-ie prowadzi zajęcia z długiego miecza oraz przygotowania fizycznego.

Nasze centrum

Zapraszamy na mały fotograficzny spacer po centrum!

Ukryte w samym sercu Krakowa (Królewska 51, 30-081 Kraków) oferuje sale podzieloną na dwie części: salę z lustrami, salę z mini siłownią oraz miękkimi matami, szatnie damską oraz męską, łazienki oraz prysznice.
Zapraszamy na mały fotograficzny spacer po centrum!

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem naszej sali, nie wahaj się napisz do nas!