Szable w dłoń

Jednym z pierwszych większych projektów w którym mieliśmy okazję brać udział była wystawa “Szable w dłoń” współtworzona wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim w 2018 roku. Całość projektu obejmowała wystawy muzealne, warsztaty i sesję naukową a dodatkowo powstała seria krótkich filmów opowiadających historię szermierki w Europie. Wystawę odwiedziło kilkanaście tysięcy osób a dzięki filmom wciąż można zagłębiać się w dziedzictwo niematerialne - kulturę sztuk walki i symbolizm, jak i analizę historii naszego szkolnictwa, mistrzów i adeptów szermierki.

Spektakl "Così fan tutte" – Wolfgang Amadeusz Mozart (reż. Jerzy Stuhr)
w realizacji Opery Krakowskiej

Cenne doświadczenie pozwalające nam przemycić kunszt szermierki z jej wizualnym pięknem i szybkością na deski opery Krakowskiej.
Nie tylko przygotowaliśmy choreografię dla artystów, ale również... sami staliśmy się aktorami!
Krótki pojedynek otwierający spektakl przykuwał wzrok i urozmaicał brzękiem stali utwór Mozarta ;).

TVGry

Seria filmów współtworzona z TVGry oraz TvFilmy to krótkie historie konfrontacji starań przeniesienia walki bronią białą do gier i filmów z rzeczywistością. Sprawdźcie sami co komu dobrze wyszło według naszej oceny.

Stalowa Arena

Stalowa Arena to profesjonalna gala walk rycerskich unikalna ze względu na połączenie współczesnego sportu walki, angażującego zmysły widowiska i historii.
Braliśmy udział w zmaganiach drużynowych podczas szóstej edycji gali która koncentrowała się na formacie Dawnych Europejskich Sztuk Walki.

Ad Arma

Nasz instruktor Jerzy Miklaszewski odpowiada o różnicy między wschodnimi sztukami walki a Dawnymi Europejskimi Sztukami Walki.

MR. Qki

Jak to jest zostać wiedźminem i łucznikiem w prawie jeden księżyc? Czy to w ogóle jest możliwe? sprawdźcie u youtubera Mr. Qkiego

Fokus

Kolejny interesujący projekt gdzie pomogliśmy przy nagrywaniu teledysku do utworu "Arogant". Potrzebujesz walki na broń białą w ciemnych uliczkach? Nie ma problemu, pomożemy ;) !

Gala Walk Rycerskich - Próba Żelaza

Mieliśmy przyjemność wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce zorganizować pierwszą w Europie i prawdopodobnie na świecie profesjonalną galę fechtunku historycznego -”Małopolską Galę Fechtunku Historycznego - Próbę Żelaza”.

11 zakontraktowanych profesjonalnych pojedynków, 22 najlepszych polskich szermierzy historycznych, 6 pojedynków na miecze długie, 2 na szable, pojedynek rapierowy, kordowy oraz walka rycerska. Starcia miały miejsce w oktagonie, w blasku reflektorów, a wszystko zostało suto okraszone barwnym komentarzem na żywo.

Turniej Bokserski "O Złotą Rękawicę Wisły"

Udało nam się zagościć  na turnieju bokserskim "O Złotą Rękawicę Wisły". Pierwszy raz między linami ringu miała miejsce sportowa walka w konwencji DESW.